ŠIOSE SITUACIJOSE JUMS PADĖS TIK MATININKAS : KAIP PASIRINKTI IR NENUSIVILTI – PATARIA EKSPERTAS

pastatu-patalpu-ir-ivairiu-statiniu inventorizacija

Bene kiekvienas planuojantis pirkti ar parduoti sklypą, statyti ar rekonstruoti namą žino: vienas pirmųjų ir svarbių laukiančių darbų – geodeziniai, kadastriniai matavimai ar toponuotrauka. Kaip surasti matininką, kurio įkainiai įkandami, kvalifikacija nekelia abejonių, o atliktas darbas – nesukels problemų ateityje? Bene svarbiausias patarimas – šį darbą patikėti atestuotam specialistui, o tokį rinktis atsakingai – ne tik pagal nurodytą kainą skelbime.

Platus paslaugų spektras

Lietuvoje daugiau nei 20 metų veikiančios, Vilniuje, Šiauliuose ir Kaune filialus įkūrusios bendrovės „Geoline“ specializacija – žemėtvarka, geodezija ir teritorijų planavimas.

Šiuo metu įmonėje dirba 21 geodezininkas / matininkas – specialistai matavimus atlieka visoje Lietuvoje.

Žemės sklypų, statinių, inžinerinių tinklų kadastriniai matavimai, topografiniai matavimai, statinių ir inžinerinių tinklų kontrolinės-geodezinės nuotraukos, statinių nužymėjimas, formavimo pertvarkymo, kaimo plėtros projektai, detalieji planai, statybos užbaigimas – visas šias paslaugas siūlo „Geoline“ komanda.

Matavimams bendrovės specialistai naudoja pažangiausius elektroninius tacheometrus ir GPS (globalinės padėties nustatymo sistemos) imtuvus.

Geodeziniai, kadastriniai matavimai ir topografinė nuotrauka – bene aktualiausios paslaugos, dėl kurių kreipiasi planuojantieji statybas, perkantys ar parduodantys pastatus ar sklypus.

Topografinė nuotrauka

Topografinė nuotrauka – brėžinys, kuriame pavaizduota faktinė antžeminė ir požeminė* situacija matuojamame sklypo plote. Kaina skaičiuojama kiekvienam objektui atskirai, bet kainos prasideda nuo 200 eurų + PVM, darbų atlikimo terminai 4–5 savaitės (per 2–3 savaites pateikiamas darbinis  / skaitmeninis planas, dar po to 2 savaičių topografinis planas derinamas TIIIS sistemoje).

Kadastriniai matavimai

Žemės sklypo kadastriniai matavimai – veiksmai, kuriais identifikuojamas nekilnojamasis daiktas, žemės sklypo ribų posūkio taškų ir statinių fizinių ribų koordinatės, geometriniai matmenys ir techniniai nekilnojamųjų daiktų parametrai, apskaičiuojamas žemės sklypo ir jame esančių žemės naudmenų plotai bei kiti šį daiktą apibūdinantys kadastro duomenys.

Kadastriniai matavimai reikalingi norint užregistruoti naujus / senus statinius (atlikus rekonstrukcijos, kapitalinio remonto darbus). Kadastrinius matavimus rekomenduojama atlikti norint pirkti žemės sklypą, jame statyti pastatus, nusprendus keisti žemės sklypo paskirtį, sklypą skaidyti ar sujungti kelis sklypus.

Darbų kaina priklauso nuo sklypo paskirties, ploto ir užstatymo tankumo, o terminas –  nuo daugybės detalių: darbus galima atlikti ir per savaitę, kartais specialistai užtrunka 3–4 mėnesius.

Šiems darbam pradėti reikalingas NTR išrašas apie nekilnojamą daiktą, žemės sklypo planas, jei yra statinių – jų išdėstymo planas.

Matininko parengtoje kadastrinių matavimų byloje pateikiamas suformuotas sklypo planas, kadastro duomenų lentelė/rodikliai , surašytas ribų paženklinimo aktas.

Statinių kadastriniai matavimai

Jei planuojate įregistruoti nekilnojamojo turto objektą, privalote turėti kadastro duomenų bylą, kuriai parengti reikalingi kadastro duomenys surenkami  specialių matavimų metu.

Kadastrinių matavimų Jums taip pat prireiks, jei pastatėte naują pastatą arba pertvarkėte patalpas. Taip pat – norint užregistruoti seną statinį, kuris dar nėra registre, butą po remonto ar renovacijos, norint užregistruoti inžinerinį statinį.

Mūsų komandos profesionaliai atliekamų statinių kadastriniai matavimų ir inventorizacijos metu tiksliai apskaičiuojami statinių plotai, tūriai, nurodomos statybinės medžiagos, apskaičiuojami baigtumo procentai, parengiama statinio kadastrinių matavimų byla.

Tokie kadastriniai matavimai padeda apskaičiuoti daikto dydį, fizinę būklę, vertę, buvimo vietą (tikslus adresą) ir kitus objekto rodiklius. Jie reikalingi ir tuomet, kai pastatai ar jų dalys rekonstruojami, suremontuojami kapitališkai  ar kitaip pertvarkomi. Matavimų metu tiksliai fiksuojami visi nekilnojamojo turto pakitimai.

Geodeziniai matavimai

Užbaigus statybas, atliekama namo ir inžinerinių tinklų geodezinė / kontrolinė nuotrauka: nustatomi statinio ar tinklo parametrai – viskas tam,  kad būtų galima įvertinti, ar nėra nukrypimų nuo projekto.

Darbus atlieka visoje Lietuvoje

Į „Geoline“ komandą klientai gali kreiptis Šiauliuose, Vilniuje ir Kaune, paslaugos teikiamos visoje Lietuvoje.

Nors nemažai matininkų vykdo individualią veiklą, patariama rinktis įmones ir būtinai pasirašyti darbų atlikimo sutartis, tik tuomet būsite tikri, kad paslaugą suteiks atestuotas specialistas, o darbas bus atliktas laikantis visų reikalavimų.

„Esame pakankamai didelė komanda, kokybiškai atliekame darbus ir už prieinamą kainą. Svarbiausia – darbus atliekame sutartais terminais“, – komentavo „Geoline“ vadovas Antanas Savickis. Atliktų darbų kokybė, greitis ir kaina – būtent tokius bendrovės privalumus įvardija ir klientai.

Daugiau informacijos: www.geoline.lt.