ŠIOS APDAILOS MEDŽIAGOS TAPS TIKRU ATRADIMU IEŠKANTIEMS ILGAAMŽIŲ IR TVARIŲ SPRENDIMŲ : NUSTEBINS NET IŠRANKIAUSIUS

UK1B5509-2048x1399

Pradėjęs nuo prekybos dažais ir dekoratyviniu tinku, bendrovės „Rasausta“ įkūrėjas Audrius Pučas greitai suprato, jog rinkoje trūksta ne jų, o išskirtinių medžiagų – tuomet ir priėmė sprendimą pasiūlyti apdailai skirtą skystą granitą, marmurą ir kvarcą. Ilgaamžės, tvirtos, tvarios – būtent šias apdailai skirtų medžiagų privalumus greitai įvertino klientai.

Visi darbai – iš vienų rankų

Ne tik apdailai skirtos medžiagos, bet ir tinkavimo kalkiniu mišiniu ar glaistymo darbai, paruošiant paviršius galutiniam sluoksniui – visa tai klientams gali pasiūlyti „Rasaustos“ komanda.

Užbaigus paruošiamuosius darbus, paskutinis sluoksnis – purškiamas granitas, marmuras ar kvarcas.

Pagrindinis šių sienų, lubų ar fasadų apdailai skirtų medžiagų privalumas – natūralumas ir tvarumas, mat akmuo savo savybių nekeičia visą eksploatacijos laikotarpį.

Šią ilgaamžę apdailos medžiagą renkasi ne tik individualių namų savininkai. Bendrovės „Girtekos“ biure purškiamu skystu granitu buvo padengta apie 300 kv. m sienų, Molėtuose, naujojo „Teltonikos“ technologijų centro valgykloje, apie 170 kv. m.

Paruošia skirtingai

Granitas  smulkinamas iki reikiamos frakcijos. Pradžioje klientams buvo siūlomas 1 mm frakcijos, šiuo metu – ir smulkesnis – 0,5 mm frakcijos granitas.

Jo spalva gaunama tik iš paties akmens, t. y. nenaudojami jokie pigmentai. Žinoma, spalvų paletė nėra begalinė, nes natūralus granitas – 20 spalvų. Dar tiek pat pastelinių spalvų sukurta maišant skirtingų spalvų granitą.

Jei interjere vyrauja šviesios spalvos, puikiai tinka marmuras, kuris taip pat susmulkintas iki 1 mm frakcijos. Kvarcas siūlomas 3 skirtingų frakcijų: 0,3 mm, 0,5 mm ir 1 mm. Susmulkintas kvarcas tonuojamas, pasitelkus specialią technologiją.

Sumaišius tonuotą kvarcą, išgaunami įvairiausių spalvų deriniai – šiuo metu galima rinktis iš kone 90 spalvų derinių.

„Kadangi nenaudojame pigmentų, o tik tonuotą kvarcą, gauname spalvų derinius, kurie sukuria mozaikos efektą. Sumaišius skirtingų spalvų kvarcą, spalvos tarpusavyje nesusimaišo – to padaryti su dažais neįmanoma. 0,3 mm frakcijos kvarcu paviršiai dengiami itin plonu sluoksniu, panašiai kaip dažant. Skirtumas tik toks, kad šia medžiaga padengus paviršių sukuriamas citrinos žievelės efektas – tas ypač praverčia, jei reikia dengti paviršių labai tamsiomis spalvomis. Palietus tokį paviršių ranka, žymės nelieka, priešingai nei dažant dažais“,  – kalbėjo  bendrovės „Rasausta“ vadovas  A. Pučas.

Beje, jei užsienio šalyse skysti apdailos produktai dažniausiai naudojami fasadams, mūsų šalyje – interjere, skirtingose patalpose – net virtuvėje ar vonioje.

Granitas į Lietuvą atkeliauja iš Vokietijos gamintojų, marmuras iš Čekijos, o kvarcas – iš Lenkijos.

Rinktis ne tik pagal kainą

Kaip pastebi pašnekovas, apdailos medžiagas naujakuriai dažnai renkasi tik pagal kainą, neįvertindami jų ilgaamžiškumo ir tvarumo.

Pagrindiniai „Rasaustos“ klientai – vertinantys išskirtinumą ir tvarumą. Su kiekvienu klientu jo norus, idėjas ir svajones komanda derina tiek, kiek reikia,  prireikus į derybas įtraukiami architektai ir dizaineriai.

Pats pagrindinis A. Pučo patarimas naujakuriams – ne visada remtis tik kainos kriterijumi. „Dažnai nutinka, kad pasirinkus pigų dabar, jau netrukus turėsime papildomai investuoti arba susitaikyti su tuo, kad ne viskas yra taip, kaip norėjome“, –  apibendrino pašnekovas.

Šiuo metu populiarūs tamsūs fasadai, bet paprastas dekoratyvinis tinkas pigmentuojamas, o bėgant laikui ir veikiant atmosferos reiškiniams jo spalva pasikeičia – išblunka, patamsėja ar pan. Pasirinkus granitinę dangą to nenutiks – ji bėgant metams nepakeis nei savybių, nei išvaizdos. Net ir juodžiausia danga, daugybę metų ją veikiant saulei ir drėgmei,  liks tokios pat spalvos.

Danga jau per porą mėnesių tampa tokia pat kieta kaip akmuo, vadinasi, atspari.  Net ir dengiant keliais sluoksniais, dangos storis neviršys pusantro milimetro, tačiau ją įmanoma pažeisti tik specialiai daužant.

Skysta natūralių akmenų apdaila padengto paviršiaus priežiūrai užteks vandens ir šepetėlio plastikiniais šeriais. Fasadą pakaks nuplauti aukšto slėgio plovimo įrenginiu.

Įgyvendina visas idėjas

Skysto granito, marmuro ir kvarco kaina priklauso nuo konkretaus objekto ir sprendinių. Jei dengiamas tik paskutinis sluoksnis, medžiagų ir darbo kaina svyruoja nuo 30 iki 70 eurų už kvadratinį metrą. Jei tenka pasirūpinti ir kitais sluoksniais, kaina derinama individualiai.

Bendradarbiavimas su klientu įprastai prasideda nuo susitikimo ir aptarimo, medžiagų parinkimo, jų suderinimo. Kai aiškios medžiagos, plotas, kurį reikės paruošti, užsakomos medžiagos, kurios atkeliauja po 2–3 savaičių.

Priklausomai nuo užimtumo, nuo pirmo susitikimo iki galutinio rezultato praeina nuo 3 iki 4 savaičių. Darbo sparta priklauso nuo plotų ir objekto. Jei siena lygi, darbas vyksta daug greičiau nei objektuose, kuriuose daug kolonų, angokraščių ir pan.

Apdailos darbai atliekami keliais etapais: pirmiausia tinkamai paruošiamas pagrindas – taip pat, kaip dažymui, toliau paviršius gruntuojamas, gruntas džiūsta parą. Po paros purškiamas pirmasis skystos dangos sluoksnis, kuris taip pat džiuna 24 valandas.

Kai kurios medžiagos purškiamos tik vienu sluoksniu, daliai privalomas antrasis, išlyginamasis sluoksnis.

Kaip rodo patirtis, per dieną galima padengti 250 kv. m plotą. Jei plotas iki 250 kv. m,  darbai užtrunka daugiausia 3 dienas.