NAMO STATYBŲ DRAUDIMAS. AR PRIVALOMA DRAUSTIS?

pexels-photo-7688374

Labai dažnu atveju kyla diskusijos ir klausimas : ar privaloma draustis namo statybas? Teisininkė Karolina Jonaitienė dalinasi atsakymais į šiuos klausimus.

Ūkio ar mišriu būdu namą pasistatę ir norintys įregistruoti jo užbaigimą sužino, kad jiems galioja reikalavimas draustis namo statybas privalomuoju draudimu. Ką tai reiškia?
Taisyklė :
Jei namą statote didesnį nei 80 k.v. ir /ar aukštesnį nei 8,5 m ūkio arba mišriu būdu, statybos darbus ir civilinę atsakomybę privalu drausti.
Šis reikalavimas galioja, jei statybą leidžiantis dokumentas išduotas po 2017-01-01.
Jei namas statomas samdant rangovą (sudaroma rangos sutartis), visiems statinio darbams vykdyti atitinkamu draudimu turi draustis rangovas.
Kada draudimas neprivalomas?
– Jei statomas namas, kurio visų aukštų, antstatų, pastogės patalpų ir naudojimo paskirtimi susietų priestatų plotų suma – ne didesnė kaip 80 k. v.
– jei statybą leidžiantis dokumentas išduotas iki 2017-01-01.
Kokiam laikotarpiui draustis?
Draudimo sutartis turi apimti laikotarpį nuo statybos darbų pradžios iki datos, kada bus baigti vykdyti statybos darbai.
O jei nesidrausiu?
Jei statybos draudimas privalomas, nutarus nesidrausti grėstų ne tik administracinė atsakomybė, bet ir nebūtų galimybės įregistruoti namo baigtumo.
Teisininkė Karolina Jonaitienė
Advokatų kontora http://www.aliantlaw.lt/