ARTĖJANT VASARAI EKSPERTAI PATARIA, KOKIUS LAUKO BALDUS RINKTIS IR KOKIŲ KLAIDŲ NEDARYTI

Sociai-pailsek-kilimas-Klaipeda-2017-Sandra-Baj-1

Prieš 13 metų, pradėjusi veiklą nuo sveikam gyvenimo būdui skirtų produktų, įmonės „Eko sesės“ komanda, galiausiai, pasuko į kitu keliu ir pasirinko jaukumo kūrimą terasose ir namuose. Jau eilę metų ekosesės džiugina savo klientus kokybiškais lauko baldais ir namų aksesuarais. Tačiau per visą įmonės gyvavimo laikotarpį pagrindinis tikslas išliko toks pats – tuo, kas kokybiška, vertinga ir stiprina mūsų sveikatą, dalintis su kitais.

Apie verslo pradžią, ryšį su klientais ir iš kokių klaidų, įsirendami terasas, vis dar nepasimokome, papasakojo ekosesės Inga ir Saulė.

– Kas šiandien yra „Eko sesės? Kokia buvo įmonės veiklos pradžia?

– Mūsų verslas prieš trylika metų prasidėjo nuo paprasto seserų pokalbio telefonu: „o gal imkime ir įkurkime įmonę“? Turėjome tik gražią idėją – dalytis gerais dalykais su kitais. Norėjome pasiūlyti rinkai kažką, kas švaru, ekologiška, kokybiška, padeda sveikatinti žmones. Tai mums atrodė prasminga ir įdomu, tad natūraliai gimė ir įmonės pavadinimas „Eko sesės“.

Pirmieji produktai, kuriuos importavome, buvo lėtaeigės amerikiečių firmos sulčiaspaudės – tokių Lietuvoje tuo metu nebuvo. Vėliau – keraminiai peiliai, polikarbonatiniai šiltnamiai, o, galiausiai, ir lauko baldai. Juokaujame, kad viskas dėsninga: šiltnamyje užsiaugini ekologiškų daržovių, jas pjaustai keraminiu peiliu, lėtaeige sulčiaspaude spaudi sultis, kurias gurkšnoji terasoje, ant patogių lauko baldų.

Iš tiesų, per keletą metų supratome, jog didžiausia mūsų aistra vis tik yra kurti jaukią namų aplinką, todėl asortimente liko lauko baldai ir namų aksesuarai, kuriuos siūlome tiek privačiam klientui, tiek įmonėms – HORECA sektoriui. Turime pagalbininkų, tačiau jau daug metų branduolys esame mudvi – ekosesės Inga ir Saulė. Tiesa, ne visai seserišku ryšiu, tačiau vis tiek giminišku – esame pusbrolių mamos. Taip nutiko, nes viena iš sesių, supratusi, jog verslas ne jai, perleido savo įmonės dalį.

– Papasakokite kokias paslaugas teikiate ir kokius produktus parduodate?

– Mūsų pagrindinė veikla yra prekyba lauko baldais privačiam klientui bei verslo sektoriui. Daugybę metų puošdami klientų terasas lauko baldais pastebėjome, jog terasoje ar balkone, taip, kaip ir namuose, norisi jaukumą kuriančių detalių, tad savo asortimentą papildėme įvairiais aksesuarais: lauko kilimas, saulės energijos, belaidžiais šviestuvais ar girliandomis, dirbtiniais augalais. Šiuo metu ypač populiarūs ir šviečiantys baldai, vazonai. Kientų patogumui taip pat siūlome lauko baldų ir šviestuvų nuomą. HORECA klientams galime pasiūlyti ne tik lauko, tačiau ir vidaus baldų sprendimus iš vienų rankų.

– Ką svarbu žinoti apie lauko baldus ir jų priežiūrą?

– Lauko baldai gali būti mediniai, metaliniai, aliuminio rėmo, apipinti vytele. Pasiūla tikrai plati, klientui belieka rinktis. Mes visuomet akcentuojame, jog lauko baldas turi būti kokybiškas, funkcionalus, patogus, ilgaamžis, taip pat – patrauklaus dizaino. Ypač svarbu, kad būtų pritaikytas mūsų šalies klimato sąlygoms.

Mediniai baldai tinka sodybose, tačiau juos reikia prižiūrėti, kartas nuo karto alyvuoti. Metaliniai ilgainiui rūdija, tad juos svarbu apsaugoti nuo kritulių.

Bene labiausiai mūsų klimato sąlygoms pritaikyti aliuminio rėmo baldai: atsparūs rūdims, lengvi, ilgai tarnauja. Aliuminio rėmas gali būti ir apipintas dirbtinio ratano vytele, tačiau tuomet būtinai reikėtų pasidomėti, kokio plastiko yra vytelė. Kartais pigūs pinti baldai būna pagaminti iš PVC, kuris neatsparus UV spinduliams ir per keletą metų ima irti. Jei planuojate įsigyti pintus lauko baldus, reikėtų, jog jie būtų pagaminti iš PE vytelės.

– Kuo „Eko sesės“ kitokios nei dauguma lauko baldų pardavėjų? Kodėl klientai renkasi jus, o daugelis – net ne vieną kartą?

– Apie lauko baldus galėtume papasakoti labai daug: tai išieškoti, mylimi ir visą laiką mūsų tobulinami produktai. Dirbame „Boutique“ stiliumi, tad mūsų požiūris į kliento poreikius maksimaliai draugiškas bei lankstus, visuomet patarsime, kaip geriausia klientui, net jei neturėsime pasiūloje jam tinkamo produkto. Mūsų siūlomi lauko baldai:

 • puikiai pritaikyti mūsų šalies klimatui;
 • baldų priežiūra yra paprasta ir lengva;
 • lauko baldai tokie pat patogūs, kaip ir svetainės;
 • kainos ir kokybės santykis yra puikus;
 • baldų dizainas atitinka mados tendencijas, kurių pulsą visada jaučiame dalyvaudamos tarptautinėse parodose;
 • savo lauko baldų modelius atrenkame, kuriame ir tobuliname atsižvelgdamos į mados tendencijas, tačiau visada atkreipiame dėmesį į baldų patogumą, ilgaamžiškumą bei patvarumą Lietuvos klimato sąlygomis;
 • per 13 metų patirties šioje srityje tapome ekpertėmis, tad klientas visada gali mumis pasikliauti. Pagrindinis mūsų tikslas – patenkintas klientas.

– Kokių klaidų klientai daro rinkdamiesi lauko baldus?

– Bene pagrindinė problema – žmonės vadovaujasi ne savo poreikiais, o kokiais nors visuomenės ar giminės sukurtais standartais. Pavyzdžiui, ypač paplitęs mitas, jog terasoje būtinai reikia didelio stalo, prie kurio susėstų visi užklydę svečiai. Nepagalvojama, kad daugiausia laiko terasoje praleidžia patys tų namų gyventojai, o ne svečiai.

Tad pirmasis klausimas: ką aš mėgstu veikti terasoje? Gal man visai nesinori nešti indų, puodų į terasą, gal pakaks mažo staliuko pusryčių kavai? Gal man svarbiau yra patogus poilsis, tad labiau nei stalo reikia sofos?

– Kokį svarbiausią patarimą duotumėte klientui, kuris renkasi lauko baldus?

– Vieno patarimo tikrai nepakaks (juokiasi). Jeigu renkatės lauko baldus, kviečiame neskubėti spręsti, o pirmiausia atsakykite sau į kelis klausimus: Kaip jums norėtųsi leisti laiką terasoje: sėdint prie stalo su draugais? Gulint ant sofutės? Ilsintis patogiame fotelyje? Kartais prie stalo, o kartais ant sofutės? Besisupant kabančiame krėsle ar deginantis patogiame gulte? Jei vis tiek dar neaišku, ką rinktis, turime penkis svarbiausius patarimus, kad išvengtumėte bereikalingų klaidų.

 1. Įvertinkite, ar jūsų terasa visiškai atvira, ar turi stogą, o gal bus įstiklinta. Tai svarbu vertinant, kaip dažnai joje valgysite, t. y. ar nepūs vėjas, ar lietus nelis tiesiai ant kepsnio. Tai taip pat labai svarbu sprendžiant, kur dėsite minkštas pagalvėles – ypač jei nuspręsite įsigyti minkštą baldų komplektą. Jeigu jūsų terasa be stogo, reikės pagalvoti apie saugią dėžę pagalvėlėms susidėti.
 2. Kokiu atstumu nuo terasos yra virtuvė. Vėlgi, tai labai svarbus argumentas sprendžiant, ar dažnai dengsite stalą terasoje. Tai padės suprasti, ar jums reikalingas komplektas su aukštu pietų stalu patogiam valgymui.
 3. Tai ypač svarbu! Išmatuokite savo terasą ir nusipieškite ją popieriaus lape. Gali atrodyti, kad komplektas jūsų terasoje puikiai telpa, tačiau įvertinkite, kad fotelius bei kėdes reikia atsistumti kylant nuo stalo, tad erdvė turi būti didesnė nei komplekto matmenys. Jei terasos plotis 3 metrai, dauguma komplektų turėtų tilpti, tačiau jei mažesnė – reikėtų atidžiai pasimatuoti. Beje, atkreipkite dėmesį, kad komplektui su apvaliu stalu visuomet reikės daugiau vietos nei su stačiakampiu. Tai pat atkreipkite dėmesį į sėdimos dalies patogumą: jeigu tektų rinktis – balsuotume už pietų komplektą su foteliais, o ne su kėdėmis. Tikrai patogiau. Žinoma, jei įmanoma – sofa visada geriausias sprendimas maksimaliam komfortui.
 4. Savo terasos schemoje pasižymėkite, kur yra langai ir durys. Tai labai svarbu renkantis baldus. Juk nenorite, kad baldai užstotų vitrininius langus ar praėjimą. Tai taip pat labai svarbu renkantis kampines sofas. Reikia pamatuoti, kurioje pusėje bus ilgesnė komplekto dalis, o kurioje trumpesnė, nes nusipirkus priešingą variantą turėsite problemą – baldas gali netilpti.
 5. Na, o įvertinę oro sąlygų įtaką bei techninius parametrus, pasidarykite puodelį arbatos ir su sprendimo teisę turinčiais šeimos nariais padiskutuokite:

– kiek laiko šiltuoju metų sezonu praleidžiate terasoje ir ką ten mėgstate veikti?

– Kaip dažnai šiltuoju sezonu terasoje priimate svečius (svarbu numatant sėdimųjų vietų skaičių)?

– Kaip dažnai patys valgote terasoje?

– Ar mėgstate tiesiog ištiesę kojas pailsėti ant sofos?

– Gal mėgstate skaityti, žaisti stalo žaidimus?

– Galbūt, tiesiog mėgaujatės gamtos grožiu, šviežiai nupjautos žolės kvapu?

Kai atsakysite į visus šiuos klausimus, tikrai suprasite, koks baldas terasoje jums tinkamiausias.

Visi aukščiau išvardyti patarimai yra labai svarbūs, tačiau, kaip minėjome, svarbiausia yra baldus pirkti sau, o ne svečiams. Juk būtent jūs gražiausias vasaros akimirkas praleisite savo terasoje! Taip, kartais su svečiais, bet dažniau patys ar su šeimos nariais gerdami kavą ryte ar palydėdami saulę vakarais. Būtent jums turi būti smagu, gera ir patogu.

– Kokios kainos vyrauja jūsų parduotuvėje?

– Mūsų prekių kainos ir kokybės santykis yra visuomet labai geras. Siūlome ne brangiausius, bet kokybiškus, išieškotus, pritaikytus mūsų klimato sąlygoms ir klientų poreikiams lauko baldus bei namų aksesuarus.

Mūsų tikslas, kad klientas mėgautųsi komfortu ir kokybe, tačiau dar už prieinamą ir protingą kainą.

– Kaip greitai sureaguojate į užklausas, kiek laiko įprastai laukiama išsirinktos prekės?

– Mūsų elektroninė parduotuvė veikia visą parą, pirkimo procesas tikrai patogus ir sklandus. Prekes po įsigijimo paprastai pristatome per keletą darbo dienų (išskyrus didesnius projektus, kur reikalingi išankstiniai užsakymai). Jei kyla klausimų, klientus konsultuojame telefonu, paprastai neskaičiuojant darbo valandų. Žinoma, taip pat operatyviai atsakome ir į el.laiškus bei soc. tinkluose parašytas žinutes. Klientas ir jo poreikiai yra svarbiausi, tad dažnai su klientais užsimezga ilgametė draugystė. Beje, dėl tokio santykio mes puikiai žinome, kaip jaučiasi ne tik klientai, bet ir jų baldai, daug metų praleidę terasose.

– Kokia yra įmonės vizija ir misija?

– Misija – padėti žmonėms susikurti jaukią bei tvarią namų aplinką, kuri teiktų geras emocijas, sveikatintų bei būtų harmoninga su gamta.

Vizija – kokybiškų, tvarių, namų ir lauko erdvių jaukumui skirtų produktų pasiūla.

– Kur galima apžiūrėti Jūsų parduodamų baldų ir aksesuarų ekspoziciją?

– Mūsų pagrindinę ekspoziciją rasite Vilniuje, „Skraja“ baldų centre, 1 aukšte – Smolensko g. 6. Keletas produktų galite pamatyti ir Kaune, „1000 plytelių“ salone, Savanorių pr. 206.

O jeigu įsirengdami terasą turėsite klausimų, būtinai susisiekite ir mes suteiksime jums nemokamą konsultaciją – www.ekoseses.lt