ARCHITEKTAS PADEDA IŠVENGTI BRANGIAI KAINUOJANČIŲ KLAIDŲ: PATARĖ, KAIP RINKTIS, KAD REZULTATAS DŽIUGINTŲ

IMG_7328-scaled

Individualųjį namą projektuojantis architektas neretai tampa užsakovo šeimos nariu. Jo užduotis ne tik išsiaiškinti ir suprasti, kas klientui svarbu, kaip jis jausis būsimuose namuose, bet ir padėti tuos namus susikurti bei įsirengti. Derybos, kompromisų paieškos ir bendradarbiavimas – tokia architektų ir projektuotojų kasdienybė.

Subūrė kompetentingą komandą

Kokybiški  projektai su statybos leidimais, kuriuos galima išsirinkti ir įsigyti, konstrukcinės dalies projektavimas, eksterjero ir interjero vizualizacijų kūrimas, fotomontažai, kuomet pastatas, pasitelkus specialią programą, įterpiamas į realios vietovės nuotrauką, daugeliui aktualios konsultacijos renkantis sklypą – paslaugos, kurias  siūlo bendrovė „Alipro“.

Ją prieš penkerius metus įkūrė Alina ir Dainius. Kadangi su komanda projektus įgyvendino jau ir iki tol,  sukaupta patirtis, galimybės, vis grįžtantys klientai paskatino galiausiai ryžtis itin svarbiam žingsniui  – įkurti „Alipro“.

Projektavimo įmonėje dirba kompetentingi profesionalai: kvalifikuota statinio projekto vadovė, konstruktorius, architektai, interjero dizaineriai, vandentiekio ir nuotekų tinklų, elektrotechninių tinklų specialistai – jie daro viską,  kad klientai kuo daugiau paslaugų gautų iš vienų rankų.

Įmonei nesvetimos visos šeimos vertybės, kadangi tai  – šeimos verslas. Žinoma, daug dėmesio skiriama „Alipro“ darbuotojų darbo sąlygoms bei mikroklimatui darbe.

„Mums svarbu, kad kiekvienas jaustųsi komfortiškai, kad darbas būtų malonumas, nes kiekvienas mūsų komandos narys yra svarbus.  Manau, kad teigiamos ir sveikos darbo sąlygos nulemia darbo kokybę ir skatina dirbti dar geriau“,  – svarstė „Alipro“ vadovė  A. Kanapėnienė.

Padeda visuose etapuose

„Rūpinamės viskuo, ko reikia, norint sklandžiai pradėti statybas. Jei dar tik ieškote sklypo – mielai pakonsultuosime, kaip pasirinkti tinkamiausią. Parengsime individualaus arba dvibučio namo projektą. Galime pasirūpinti ne tik pastato architektūrine dalimi (t.  y. patalpų išdėstymu, fasadais), bet ir sklypo sutvarkymo dalimi, inžinerinių tinklų projektavimu – elektros, vandentiekio, nuotekų ir kitais komunikacijų – projektais.

Klientui pageidaujant, paruošime visos komplektacijos techninį arba techninį darbo projektą ir jį suderinsime su visomis reikiamomis institucijomis, gausime statybą leidžiantį dokumentą. Prieš pradedant statybas padėsime pateikti visus reikiamus dokumentus į „Infostatybą“ ir pranešti apie statybos darbų pradžią. Statybų metu galime pasiūlyti autorinę priežiūrą, interjero bei eksterjero vizualizacijų sukūrimą“,  –  komentavo bendrovės vadovė architektė A. Kanapėnienė.

Klaidų išvengia retas

Neteisingas patalpų suskirstymas zonomis,  nestandartiniai konstrukcijų sprendimai, netinkamai parinkti patalpų plotai arba jų išdėstymas – tai dažniausios besistatančiųjų klaidos, kurių išvengti ir padeda architektai.

Šiandien architektas  – ne tik kūrėjas, bet ir teisininkas, konstruktorius, inžinierius, urbanistas, dizaineris ir netgi psichologas.

„Mes mokame klausyti ir nuoširdžiai norime padėti įgyvendinti jūsų svajonę. Kad ir kokia ji būtų: sukurti jaukius namus jums patiems ar jūsų klientams. Turime daug entuziazmo, mėgstame iššūkius ir nepavargstame ieškoti inovatyvių, mūsų klientams optimalių, sprendimų. Jums nereikės niekuo rūpintis, viskuo  per kuo įmanoma trumpesnį laiką pasirūpinsime mes, jums beliks džiaugtis rezultatu. Mes esame  savo srities lyderiai – tą patvirtina ir ABALT sertifikatas“,  – pabrėžė  „Alipro“ vadovė.

Procesas persikelia į virtualią erdvę

Dar tik planuojantiems statytis namą, pašnekovė pataria pasirinkti tokį architektą, su kuriuo dirbti bus malonu. Projektavimo procese labai svarbus nuolatinis bendravimas, čia neišvengiama derybų, kartais –  ir kompromisų, taigi, renkantis specialistą svarbu atsižvelgti ne tik į rekomendacijas bei patirtį, bet ir į patį žmogų.

Su klientais  bendravimas pirmiausia vyksta elektroniniu paštu arba socialiniuose tinkluose, tuomet jie  kviečiami į gyvą arba nuotolinį susitikimą. Reaguoti į užklausas komanda stengiasi labai greitai, dažniausiai į visus klausimus atsako per parą.

Pašnekovė pripažįsta: jei prieš kelerius metus daugiausia projektavo klasikinio stiliaus keturšlaičio stogo namus, tai šiandien projektuose vyrauja modernios stilistikos namai su plokščiaisiais stogais.

Pats projektas anksčiau buvo  popierinis: didelę bylą tekdavo vežioti po įvairias instancijas. O dabar visi dokumentai patogiai pildomi elektroninėje versijoje, niekur važiuoti nereikia, nes visi duomenys reikiamoms institucijoms pateikiami „Infostatybos“ sistemoje.

„Didžiuojamės, kad atradome savo sritį ir kasdien tobulėjame, kryptingai einame savo keliu ir su didžiausiu malonumu pasidalysime su jumis sukauptomis žiniomis bei patirtimi“,  – apibendrino pašnekovė.

Daugiau informacijos: www.alipro.lt